Filmy strach, fotografia

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje strach, fotografia. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Kiedy fotograf J.B. „Jeff” Jeffries (James Stewart) łamie nogę i zostaje przykuty do wózka inwalidzkiego, jego obsesją staje się obserwowanie życia prywatnego sąsiadów. Podejrzewając pewnego sprzedawcę o zamordowanie żony, Jeffries prosi swoją przyjaciółkę – bywającą w towarzystwie, elegancką kobietę (Grace Kelly) – aby pomogła mu ustalić rzeczywisty bieg wydarzeń. Wydarzeń, które doprowadzą do jednego z najbardziej emocjonujących zakończeń w historii filmu.

Osada

6,4
Covington w stanie Pensylwania to spokojne miasteczko położone na skraju puszczy, w której żyją tajemnicze istoty. Przed wiekami mieszkańcy osady zawarli z groźnymi sąsiadami układ: oni nie będą przekraczać granicy lasu. W końcu jednak porozumienie zostaje zerwane przez jednego z mieszkańców wioski, który nie boi się wizyty w puszczy... Następnego dnia ludzie z osady spostrzegają na drzwiach swoich domów czerwone znaki… Atak nadchodzi.
Serial opiera się na książce Roberta L. Stine'a. W każdym odcinku bohaterowie są wystawiani na przerażające rzeczy, którym muszą stawić czoła.


Maniak

6,6
Frank Zito nie może poradzić sobie z samotnością, przeżywając ciągle śmierć swojej matki, mimo, iż ta znęcała się nad nim w dzieciństwie. Mężczyzna zabija kobiety, by następnie je oskalpować i w ten sposób (nakładając na nie skalpy) upodabniać grono manekinów do swojej świętej pamięci rodzicielki.
Podróżujący po świecie fotograf National Geographic, Robert Kincaid (Clint Eastwood) i gospodyni domowa Francesca Johnson nie zamierzają wywrócić swojego życia do góry nogami. Każde z nich osiągnęło punkt, w którym już niczego nie oczekuje się od życia. Jednak po czterech dniach spędzonych w swoim towarzystwie, odnaleźli miłość, która każdemu zdarza się wcześniej, lub później... w ich przypadku później. Film o miłości, wyborze i konsekwencjach.

Inni

7,7
W posiadłości na odludziu Grace z dwójką dzieci czeka na powrót męża z wojny. Ich dom jest stale pogrążony w ciemnościach, ponieważ maluchy mają alergię na światło. W mroku zaczynają dziać się dziwne i straszne rzeczy…
Ekranizacja filozoficzno-erotycznej powieści Witolda Gombrowicza. Okupowana Polska, rok 1943. Fryderyk, reżyser, i Witold, pisarz, wyruszają do majątku Hipolita, znajomego Witolda. W spokojnej atmosferze prowincji, gdzie niemal udaje się zapomnieć o trwającej wojnie, mężczyźni zaczynają toczyć tajemniczą, dwuznaczną grę. Manipulują ludźmi ze swego otoczenia, rozkoszując się obserwowaniem ich reakcji. Nie wszystko jednak da się przewidzieć.
Emily (Renée Zellweger) pracuje społecznie. Pomaga rodzinom nad wychowywaniem dzieci i stwierdza czy rodzice mogą wychowywać dziecko czy im je odebrać. Szef dokłada jej następną sprawę. Jest to dokładnie jej 39 sprawa. Gdy odwiedza rodzinę Lilith (Jodelle Ferland) od razu ma przeczucie że dzieje się coś niedobrego. Pewnej nocy dziewczynka dzwoni do Emily i mówi jej że rodzice chcą ją zabić. W ostatniej chwili ratuje dziewczynkę z pomocą detektywa i Mike'a (Ian McShane). Emily przygarnia do siebie dziewczynkę, a jej rodziców zamykają w zakładzie psychiatrycznym. Niedługo potem okazuje się że był to błąd, a rodzice Lilith nie zwariowali przypadkiem. Emily staje się kolejna ofiarą prześladowań 10-letniej dziewczynki...
Akcja dzieje się w 1984 roku w małym górniczym miasteczku północnej Anglii. Bohaterem jest jedenastoletni wrażliwy chłopiec Billy. Jego ojciec i brat uczestniczą w lokalnym strajku. Billy nie ma matki, jego rodzina mieszka z niepełnosprawną umysłowo babcią. Chłopiec zamiast na lekcje boksu zaczyna uczęszczać na lekcje baletu. Ojciec nie akceptuje tego „niemęskiego” zajęcia, ale w końcu poruszony sceną, gdy zobaczył swojego syna szczęśliwego i wyzwolonego podczas tańca, godzi się na jego wyjazd w wielki świat, do Londynu, gdzie Billy będzie się profesjonalnie uczył baletu.
W 1977 roku Harvey Milk został wybrany na radnego w San Francisco i stał się pierwszym w historii przyznającym się otwarcie do homoseksualizmu mężczyzną wybranym do znaczącej instytucji publicznej w Ameryce. Jego zwycięstwo było nie tylko sukcesem w walce o prawa gejów, wpłynął na zmianę wielu aspektów życia politycznego. Docierając do wszystkich - od starszych obywateli po działaczy związkowych - Harvey Milk zmienił sposób pojmowania walki o prawa człowieka i przed przedwczesną śmiercią w 1978 roku stał się bohaterem dla wszystkich Amerykanów.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…